"Рифат Бурџовић Тршо" Тутин

TUTIN: UČENICI OŠ RIFAT BURDŽOVIĆ TRŠO POSTIGLI ZAVIDNE REZULTATE NA  ŠKOLSKIM TAKMIČENJIMA – Tutinske Novine

Основна школа "Рифат Бурџовић Тршо" у Тутину је по неким казивањима основана 1923. године.

Њој је припало истакнуто место у вршењу просветне, образовне  и културне мисије, пошто је у пуном смислу било

жариште око кога су се окупљали млади, где су стицали знање, а из ње излазили ширећи образовање, васпитање,

културу, нова схватања и нове погледе. Дуги низ година је била једина осморазредна школа у општини.

Кроз њу је прошло школовање генерације и генерације младих, сада истакнутих интелектуалаца различитих профила.

Свој васпитно образовни рад школа обавља у матичној школи у Тутину и издвојеним сеоским одељењима:

Осморазредна школа у Долову и четвороразредне школе у: Годову, Сашу и Липици.